حرف آخر برترین موسسه کنکوری

فیزیک کنکور را چطور بخوانیم؟ – روش صحیح مطالعه فیزیک

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
فیزیک کنکور را چطور مطالعه کنم؟

فیزیک یکی از درس‌های اختصاصی کنکور با ضریب بالاست که داوطلبان معمولاً برای خواندن آن دچار چالش‌های زیادی می‌شوند. از یک‌سو مطالب تئوری و خواندنی و از سوی دیگر فرمول‌ها و راه‌حل مسائل مختلف دشواری‌هایی را برایشان ایجاد می‌کند. فیزیک کنکور برای گروه ریاضی ضریب ۳ برای داوطلبان گروه تجربی ضریب 2 دارد. ما مخواهیم نحوه مطالعه فیزیک کنکور و روش صحیح مطالعه فیزیک را در اختیار شما قرار دهیم.

تردیدی نیست که مباحث درس فیزیک کنکور بسیار مفهومی و سخت است و خیلی از دانش‌آموزان سعی می‌کنند این مفاهیم را حفظ کنند اما این یک اشتباه بزرگ است. داوطلبان کنکور سراسری به‌خوبی می‌دانند که منابع درس فیزیک کتاب‌های دهم یازدهم و دوازدهم است. بنابراین بیشترین تمرکزشان را بر مطالعه کامل این کتاب‌ها و بخش‌های مهم آن می‌گذارند. در این ‌میان احتمالاً خیلی از داوطلبان در مورد شیوه خواندن درس فیزیک دچار سردرگمی می‌شوند. به‌همین دلیل قصد داریم در ادامه به این‌موضوع مهم و اساسی بپردازیم و شما را با موسسه حرف آخر و تدریس فیزیک این موسسه آشنا سازیم.

شماره تماس :09103225124 – 02122039821

فیزیک کنکور را چطور بخوانیم؟

فیزیک کنکور را چطور بخوانیم؟ یکی از دغدغه های دانش آموزان و داوطلبان میباشد. درست است که خیلی از دانش‌آموزان تنها به‌دنبال این هستند که موفق شوند به تعداد محدودی از سوالات کنکور درست پاسخ دهند و به رتبه دلخواهشان برسند اما در مقابل کم نیستند افرادی که در جستجوی راهکاری برای 100 زدن فیزیک کنکور مسیرهای مختلف را امتحان می‌کنند. به‌هرحال آنچه مسلم است چاره کار برای هر دو گروه مطالعه اصولی و کامل تمام مباحث فیزیک و تست زدن دوره‌ای و منظم است. شما میتوانید برای دریافت مشاوره رایگان کنکور حرف آخر با شماره تماس حرف آخر و شماره درج شده در سایت تماس بگیرید و راهنمایی بیشتری دریافت نمایید.

داوطلبان کنکور باید برای مطالعه هر درس برنامه‌ریزی دقیق داشته باشند. البته در این برنامه‌ریزی باید ساعت اختصاص‌ داده ‌شده به هر درس را بر مبنای ضریب آن درس و اهمیتش در زیرگروه خاص در کنکور تنظیم کنند. با داشتن برنامه‌ریزی دقیق و اصولی علاوه‌ بر پیشبرد اهداف آموزشی استرس و نگرانی‌های کاذب افراد از بین می‌رود.

 

روش خواندن صحیح فیزیک

داوطلبان هرچه اهداف بزرگ‌تری داشته باشند به همان نسبت باید برنامه‌ریزی موشکافانه‌تر و اصولی‌تری ترتیب دهند. البته این برنامه‌ریزیهای دقیق باید بر پایه مشاوره‌های اساتید برتر کنکور انجام شود تا نتایج بهتری را رقم بزند. اولین شرط برای داشتن برنامه‌ی درسی قوی دسترسی به بودجه‌بندی سوالات و منابع دقیق آزمون است.

دستورالعمل‌های کاربردی برای مطالعه فیزیک

اولین نکته‌ای که باید آویزه گوشتان کنید این است که یادگیری مفهومی و درک کامل مطالب فیزیک مهم‌ترین کاری است که باید انجام دهید. اگر فرمول‌ها و مفاهیم را حفظ کنید اولین پایه‌های بنا را کج می‌گذارید. این کار آن‌قدرها که فکر می‌کنید سخت نیست. برخلاف تصور شما حفظ کردن توخالی فرمول‌ها کارتان را پیچیده‌تر می‌کنند. تدریس فیزیک حرف آخر با استاد پیمان کامیار به شما کمک میکند تا مطالعه صحیح فیزیک را داشته باشید.

ممکن است در فرصت‌هایی که سر کلاس مدرسه موقعیت یادگیری داشت داشتید به دلیل سهل‌انگاری  یا سرعت زیاد آموزش مطالب را درست دریافت نکرده باشید. چاره این کار استفاده از منابع آموزشی مکمل مانند ویدئوهای آموزشی با تدریس اساتید برجسته کنکور است. به کمک این آموزشها مطالب درسی را یادآوری می‌کنید. درضمن اساتید به شما می آموزند که چطور ارتباط معناداری بین محتوای دروس و فرمول‌های هر مبحث پیدا کنید.

درست از زمانی‌که در به‌کارگیری قواعد و فرمول‌های فیزیک دلایل منطقی بیان می‌کنید به مفهوم واقعی درس فیزیک دست پیدا کرده‌اید. فیزیک کنکور برخلاف تصور خیلی از دانش‌آموزان درس ثقیل و پیچیده‌ای نیست؛ بلکه تنها نیاز به ابزار کمکی برای آموزش عمیق‌تر دارد. تدریس پیمان کامیار بر اساس تصویرسازی و کار با نیم کره راست ذهن میباشد و شما میتوانید نمونه آموزش ایشان را به راحتی دریافت نمایید.

روش مطالعه فیزیک کنکور

مزیت کاربرد منابع کمک ‌آموزشی فیزیک

همان‌طور که در طول این نوشتار مطرح کردیم برای یادگیری دروس اختصاصی مانند ریاضی و فیزیک باید برنامه‌ریزی دقیق‌تری به کار ببرید. دانش‌آموزان در مدرسه فرصت‌های محدودی برای فراگیری و تمرین کردن دروس اختصاصی دارند. به‌ همین دلیل باید در جست‌وجوی راهکارهای مکمل آموزشی برای تثبیت محتوای دریافتی در کلاس درس باشند که ما محصولات حرف آخر و پروژه پنج ستاره حرف آخر را نیز پیشنهاد میدهیم.

مزیت مشاهده دی وی دی های آموزشی اساتید برتر این است که دانش‌آموزان پیش ‌از آن با محتوای اصلی درس آشنا شده‌اند و حالا با رابطه مند کردن اطلاعات ذهنی‌شان به نتایج تازه‌ای می‌رسند. در کنار این آموزش‌های تصویری استفاده از کتاب و جزوات آموزشی اطلاعات درسی مطرح ‌شده در فیلم‌ها را یادآوری می‌کند. در ضمن به کمک تست های موجود در کتاب، مهارت‌های تست‌زنی افراد  نیز تقویت خواهد شد.

بهره‌وری از شیوه‌های تصویرسازی در ویدئوهای آموزشی بهترین ابزار برای به‌ خاطر سپاری فرمول‌های به‌ظاهر پیچیده فیزیک است. این را به‌خاطر داشته باشید که سوالات کنکور سراسری از هیچ منبعی غیر از کتاب‌های درسی سال دهم یازدهم و دوازدهم مطرح نمی‌شود.

تقویت مهارت‌ تست‌زنی فیزیک

پس ‌از این‌که مفاهیم پایه‌ای کتاب درسی را به‌طور کامل درک کردید، حالا وقت آن است که مهارتهای‌تان در تست زدن در هر یک از مباحث درس فیزیک را محک بزنید. این کار تنها با منابع معتبر و موثق از نمونه سوالات مشابه کنکور سال‌های گذشته امکان‌پذیر است. اساتیدی که این سوالات را طرح می‌کنند چندین سال تجربه بررسی نمونه سوالات کنکورهای سال‌های گذشته را دارند.

در نتیجه به‌خوبی به بخش‌های تست‌خیز محتوای درسی واقف‌اند. باید خاطرنشان کنیم حتی اگر تسلط کاملی به مطالب درسی داشته باشید تا زمانی‌که با شیوه‌های درست تست‌زنی آشنا نباشید، نمی‌توانید به موفقیت‌های دلخواهتان دست پیدا کنید. البته راهکار اصولی تست‌زنی این است که مباحث مختلف را به‌طور مجزا مرور کرده و در هر مرحله با تست‌های همان بخش کار را پیش ببرید.

بهترین منبع مطالعه فیزیک

همان‌طور که گفتیم به ‌هیچ‌ عنوان نباید مطالب را حفظ کنید. مطالب را عمیقاً به ذهن بسپارید و با روش‌های الگوسازی و ارتباط تصویری آن‌ها را یادآوری کنید. یکی از مزایای بزرگ منابع کمک‌آموزشی و کنکوری این است که در مراحل تست‌زنی همچنان داوطلب را پشتیبانی می‌کنند.

پس ‌از این‌که دانش‌آموز تست‌های هر بخش را با دانسته‌های خود پاسخ می‌دهد این تست‌ها توسط اساتید تشریح شده و نکات تستی و مفهومی آن باز می‌شود. بنابراین دانش‌آموزان گام به گام با شیوه‌های درست تست‌زنی و ایجاد ارتباط بین المان‌های موجود در سوال و ربط آن به گزینه صحیح آشنا می‌شوند. با یادگیری مفاهیم پایه‌ای داوطلب دیگر نیازی به وقت تلف کردن برای یادگیری فرمول‌های حفظ‌شده ندارد. این اطلاعات به‌طور اتوماتیک همراه با نشانه‌های موجود در سوال برایش تداعی می‌شود.

تمامی اساتید حرف آخر تدریس کاملا نوینی را در این موسسه انجام میدهند. از اساتید موسسه میتوان به استاد پیمان کامیار مدرس فیزیک و استاد محمد همدانی استاد زیست شناسی اشاره کرد. تمامی اساتید حرف آخر پکیج های خود را ضبط کرده اند و به صورت نسخه هیبریدی در اختیار شما قرار داده خواهد شد و سبک جدیدی از آموزش را تجربه خواهید کرد.

خلاصه‌نویسی فیزیک

یکی از اقدامات بسیار سودمند برای یادگیری مطالب درس فیزیک استفاده از روش‌های خلاصه‌نویسی و یادداشت‌برداری است. هنگامی‌که در حال مطالعه محتوای اصلی هر مبحث هستید یا نکات تستی را کشف می‌کنید می‌توانید آن‌ها را با زبان خود در دفترچه ویژه‌ای گردآوری کنید. با این کار در روزهای پایانی منتهی به کنکور مطالب را یادآوری کرده و در ذهن تثبیت می‌کنید.

این شیوه نه‌تنها برای درس فیزیک بلکه برای سایر دروس اختصاصی نیز قابل اجراست. این کار به دانش آموز کمک می کند به چکیده ای از میان محتوای حجیم درسی دسترسی پیدا کند که درک آن بسیار آسان تر است.

1 دیدگاه در “فیزیک کنکور را چطور بخوانیم؟ – روش صحیح مطالعه فیزیک

  1. harfeakhar گفت:

    مقاله خوبی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

Call Now Button