حرف آخر برترین موسسه کنکوری

روش مطالعه زبان و نحوه صحیح مطالعه زبان انگلیسی چگونه است؟

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
زبان انگلیسی را چگونه بخوانیم؟

روش مطالعه زبان و نحوه صحیح مطالعه زبان انگلیسی سوال مهم دانش آموزان در همه رشته ها میباشد که در اینجا شما را با روش صحیح مطالعه زبان و موسسه حرف آخر آشنا خواهیم ساخت و میتوانید از مشاوره حرف آخر و مشاوران این مجموعه نهایت استفاده را داشته باشید.

روش مطالعه زبان و نحوه صحیح مطالعه زبان انگلیسی

درس زبان انگلیسی یکی از دروس عمومی کنکور است که به دلیل مهارت‌های زبانی خاصی که نیاز دارد به‌عنوان یکی از دروس رتبه ساز کنکور مطرح می‌شود. زبان انگلیسی ضریب ۲ داشته و ۲۵ سوال از آزمون عمومی را به خود اختصاص می‌دهد که مدت زمان ۲۰ دقیقه و بازای هر سوال ۴۸ ثانیه فرصت دارید.

شاید بتوان گفت هیچ درسی به اندازه‌ زبان در کنکور فرار نیست. دلیلش می‌تواند این باشد که از یک فرهنگ و زبان جدید وارد شده ‌است و نیاز به تمرین و تکرار زیاد دارد. با اینکه زبان نیاز به حفظ کردن قواعد و لغات زیادی دارد اما خواندن آن نسبت ‌به سایر دروس عمومی راحت‌تر و متنوع‌تر است. بنابراین نگرانی از بابت دشواری ساعت‌های زیاد مطالعه وجود ندارد. مگر این‌که کسی از آن بیزار و نسبت ‌به این درس بی‌علاقه باشد.

یکی از مزایای بزرگ کسب تراز بیشتر در این درس جلو افتادن نسبت به بخش اعظمی از داوطلبان است که به دلیل نداشتن مهارت کافی در زبان و ساده‌انگاری آن توجه زیادی به مطالعه این درس نداشته اند.

زبان آخرین درس عمومی در دفترچه شماره ۱ است که می‌توانید با خیال راحت و با نگرانی کمتر از اتلاف زمان به تست‌های آن پاسخ دهید. با اینکه این درس پیچیدگی و دشواری خاصی ندارد اما تنها ۱۲ داوطلب در آزمون سراسری سال اخیر در گروه تجربی توانستند تراز صددرصدی در آن به دست بیاورند. این آمار نشان می دهد داوطلبان روی مهارت‌های زبانی‌شان تمرکز کافی ندارند.

لازم به ذکر است توضیحات این مقاله برای زمانی میباشد که دروس عمومی از کنکور حذف نشده است و در صورت حذف شدن میتوانید به صورت تشریحی این درس را کار کنید که موسسه حرف آخر با تدریس استاد مجتبی محمودی دوره زبان حرف آخر را در اختیار شما قرار میدهد و میتوانید نیجه خوبی را کسب نمایید.

هم چنین محصولات جدید حرف آخر تحت عنوان فایو استار حرف آخر میباشد که میتوانید از این محصولات نیز در بازه های زمانی کم استفاده نمایید.

مطالعه صحیح زبان انگلیسی

 زبان انگلیسی را چه‌طور برای کنکور مطالعه کنیم؟

برای شروع به خواندن درس زبان انگلیسی که مهارت‌های خاص خود را می‌طلبد مانند هر کدام از منابع دیگر کنکور باید ابتدا باید با ماهیت و بودجه‌بندی آن آشنا شوید. تسلط کامل بر بخش‌های مهم کتاب‌ها باعث می‌شود عملکرد مثبت‌تری داشته باشید. در کنکور سراسری در بخش زبان انگلیسی سوالات به‌صورت زیر بودجه‌بندی شده ‌است:

بخش واژگان هست ۸ سوال- بخش کلوز تست ۵ سوال- بخش گرامر ۴ سوال – بخش درک مطلب ۸ سال دارد. همان‌طور که مشاهده می‌کنید بخش درک مطلب و واژگان بیشترین اهمیت را در کنکور دارند. واژگان زبان انگلیسی مهم‌ترین بخش یادگیری زبان را تشکیل می دهند که اگر به‌خوبی از پس آن بربیایید و تسلط کاملی بر آن داشته باشید یادگیری بخش‌های دیگر برایتان خیلی آسان‌تر می‌شود.

حالا این‌که چطور می‌توان همه واژگان زبان منابع کنکور را به ذهن سپرد برای هر کسی متفاوت است. شما باید متناسب با توانمندی‌ها و نوع یادگیری تان شیوه مناسبی برگزینید.

یکی از این راهکارها که معمولاً برای همه افراد نتایج بسیار خوبی دارد یادداشت کردن تمامی لغات مربوط به هر درس و چندین‌بار تمرین و تکرار کردن آنهاست. خیلی از داوطلبان برای یادگیری راحت‌تر زبان از جعبه لایتنر استفاده می‌کنند که تاثیر مشهودی با شیوه تصویرسازی دارد.

بخش واژگان زبان ۳۲ درصد از سوالات آزمون کنکور را به خود اختصاص می‌دهد. بنابراین اگر احاطه کاملی به لغات داشته باشید تا این‌جای کار ۳۲ درصد از زبان را با موفقیت پشت سر می‌گذارید. یکی دیگر از بخش‌های مهم و پرچالش زبان گرامر است که ۴ سوال برای آن در نظر گرفته‌ شده است.

اگر موفق شوید به این سوالات پاسخ درست بدهید ۱۶ درصد دیگر را به نفع خود پیش می‌برید. در ادامه بخش کلوز تست با ۵ سال ۲۰ درصد سؤالات و مفاهیم درک مطلب هم ۳۲ درصد سوالات را تشکیل می‌دهد.

برای دریافت مشاوره میتوانید با شماره تماس حرف آخر ارتباط بگیرید و از تخفیفات حرف آخر مطلع شده و بهره مند شوید.

روش خواندن صحیح زبان

گرامر زبان انگلیسی کنکور

درس زبان انگلیسی برای داوطلبان ریاضی و تجربی به یک میزان اهمیت دارد. از این‌رو افراد باید توجه ویژه‌ای به این درس داشته باشند و با برنامه‌ریزی درست و اصولی ضعف‌هایشان را رفع کنند. با اینکه کسب رتبه بالا در زبان سختی‌های خودش را دارد اما اگر به‌طور مداوم برای مطالعه وقت بگذارید و به‌مرور مهارت‌های زبانتان را تقویت کنید درنهایت تغییرات شگفت‌انگیزی را شاهد خواهید بود.

بر طبق آمار داوطلبان به‌طور میانگین ۴۰ تا ۵۰ درصد به سؤالات زبان کنکور پاسخ می‌دهند و یکی از دلایل عمده آن عدم تسلط به گرامر است.

سوالات کنکور در قسمت‌های مختلف به‌طور مستقیم و غیرمستقیم با گرامر تلفیق شده ‌است بنابراین باید دانش کافی در مورد ساختار گرامر زبان انگلیسی داشته باشید. اگر تصمیم دارید در بخش زبان انگلیسی کنکور درصد بالایی کسب کنید باید مهارت‌های زبانی را در ابعاد مختلف که شاخص‌ترین آن‌ها گرامر است کاملاً تقویت کنید.

یکی از راهکارهای اصولی برای یادگیری کامل زبان استفاده از منابع، کمک‌آموزشی است که می‌تواند شامل ویدئوهای آموزشی کتاب و جزوه باشد. تدریس زبان انگلیسی فاکتوری بسیار مهم و تاثیرگذار در یادگیری دانش‌آموزان است. بنابراین با کمک این شیوه داوطلبان فرصت دوباره‌ای برای آموزش اصول و قواعد زبان پیدا می‌کنند.

در ویدئو های آموزشی تدریس، اساتید برجسته کنکور با ترفندهای خاص توصیفی و تصویرسازی ابعاد مختلف زبان انگلیسی را تشریح خواهند کرد. کاربرد متدهای جدید آموزشی و الگوسازی در حین تدریس فراگیری زبان را چندین برابر می‌کند. درضمن اساتید شگردهایی برای تست‌زنی آموزش می‌دهند که با کمک آن می‌توان در کمترین زمان ممکن به پاسخ صحیح رسید.

بعد از این‌که این آموزش‌های مفید را دریافت کردید و با کمک کتاب و جزوات دانش خود را در بخش‌های مختلف تقویت کردید، حالا باید به سراغ تست‌زنی بروید.

تست‌زنی زبان انگلیسی کنکور

برای دانش‌آموزانی که دانش لغات و گرامرشان در سطح بالایی قرار دارد، پاسخ‌گویی به سوالات تستی این درس عمومی کار چندان سختی نیست. همان‌طور که اشاره کردیم تکرار و تمرین حرف اول را در یادگیری زبان انگلیسی می‌زند. اگر در طول دوران مطالعه برای کنکور به‌طور مداوم متن‌های گوناگونی برای بخش درک مطلب خوانده باشید و درضمن به ساختار گرامری زبان و واژگان تسلط کافی داشته باشید خیلی راحت می‌توانید متن‌های موجود در سوالات را بخوانید و مفهوم آن را متوجه شوید.

توصیه می‌شود برای به‌خاطر سپاری واژگان زبانی که بسیار فرار هستند و از سویی‌دیگر نقش حیاتی برای پاسخ‌گویی به سوالات زبان انگلیسی در کنکور دارند، واژگان هر درس را به‌طور جداگانه یادداشت کرده و همیشه به‌همراه داشته باشید و پیوسته مرور کنید.

شاید در ریاضیات و فیزیک با حفظ کردن چند فرمول بتوانید نمونه سوالات مختلف را حل کنید اما با تعدادی لغت انگلیسی نمی‌توانید در کنکور موفق شوید. بنابراین باید دایره لغات وسیعی داشته باشید. بعد از این‌که هر درس زبان را مطالعه کردید نکات گرامری آن را در یک دفترچه یادداشت کنید با این کار علاوه‌بر این‌که منبعی پر از محتوای چکیده در اختیار خواهید داشت بلکه در دفعات بعدی که برای مرور مفاهیم گرامری مراجعه می‌کنید، در مدت‌زمان خیلی کوتاه موارد زیادی یادآوری می شود.

درنهایت علی‌رغم توصیه‌های اکیدی که برای مطالعه زبان انگلیسی و مرور و تکرار مطالب داشتیم باید توصیه نهایی را هم اضافه کنیم. اغلب دانش‌آموزان با این مشکل مواجه هستند که به‌محض مشاهده کلمه‌ای که معنای آن را نمی‌دانند خودشان را می‌بازند. اما در نظر داشته باشید که مفهوم هر جمله در مجموعه‌ای از لغات نهفته ‌است که اگر کلمات اطراف آن را بخوانید می‌توانید معنای کلی جمله را متوجه شوید.

برای ثبت نام در حرف آخر میتوانید هزینه منابع را شماره کارت حرف آخر که بنام حرف آخر مهر میباشد واریز نمایید و ثبت نام خود را کامل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

Call Now Button