حرف آخر برترین موسسه کنکوری

تعداد سوالات کنکور و نحوه مدیریت زمان در کنکور [مشاوره رایگان حرف آخر]

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
نحوه تست زنی

در این مقاله میخواهیم نحوه ی مدیریت زمان در سه رشته نظری: ریاضی،تجربی و انسانی را در دروس  عمومی و تخصصی  با توجه به تعداد سوال و میزان تایمی که داراست،بررسی کنیم.

شماره تماس: 09103225124 – 02122039821

یکی از عواملی که موجب می شود بتوانیم در کنکور سراسری با آرامش خاطر ظاهر شویم واز خوانده هایمان به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم،یادگیری نحوه ی  مدیریت زمان  می باشد. مشاوران حرف آخر قصد دارند اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار دهند.

همانطور که میدانید در کنکورهای سال های گذشته دفترچه سوالات کنکور به دو بخش(دو دفترچه) تقسیم میشد.

بخش اول(دفترچه اول) شامل دروس عمومی از جمله:ادبیات فارسی ،عربی،دین و زندگی و زبان انگلیسی.

و بخش دوم(دفترچه دوم)شامل دروس اختصاصی مربوط به هر رشته (ریاضی،تجربی و انسانی)

می باشد. اما از امسال دو دفترچه ای بودن سوالات کنکور حذف و به جای دو دفترچه ای بودن سوالات،از سه دفترچه ای بودن استفاده می شود.

البته دروس عمومی به همان شکل سابق است ولی دروس اختصاصی دو به دو بخش یعنی دو دفترچه تقسیم شده است . که در ادامه در مورد تایم و تعداد سوالات آن صحبت میکنیم.

برای دریافت مشاوره حرف آخر میتوانید با شماره 09103225124 – 02122039821 تماس بگیرید.

مشاوره حرف آخر سوالات کنکور

 

تعداد سوال و تایم دروس عمومی در کنکورسراسری

دروس عمومی شامل ادبیات و عربی و دین و زندگی و زبان انگلیسی.

ادبیات 25 سوال در 18 دقیقه

عربی 25 سوال در 20 دقیقه

دین و زندگی 25 سوال در 17 دقیقه

زبان انگلیسی 25 سوال در 20 دقیقه.

لازم به ذکر است این امار در دروس عمومی در همه رشته ها مشترک است. و هیچ تغییری نمیکند.

نحوه مدیریت زمان دروس عمومی در کنکور سراسری

با توجه به تعداد سوال و تایم هر کدام از دروس عمومی که در بالا اشاره شد مجموعا 100 سوال در دروس عمومی داریم و 75 دقیقه زمان برای پاسخگویی به سوالات که بعد از اتمام 100 دقیقه پرسشنامه و پاسخنامه به مراقب تحویل داده میشود.

برای اینکه بتوانیم مدیریت زمان داشته باشیم میتوانیم دروس عمومی را در تایم کمتر از حالت استانداردی که دارد پاسخ دهیم.

مثلا کل ادبیات را که از ابتدا به سوالاتش جواب میدهیم،هر سوالی که نیاز به تمرکز دارد یا بلد نیستیم و یا شک داریم را علامت دار کنیم . و زمانی را برای فکر کردن به آن سوالات اختصاص ندهیم و به جایش آن زمان را ذخیره سازی میکنیم.

حال با هم این ذخیره سازی زمان  را بررسی میکنیم.برای دروس ادبیات و عربی و دین و زندگی و زبان انگلیسی هر کدام 15 دقیقه زمان بذار. ابتدا شروع کن. هر کدام از سوالات که بلد بودی جواب بده .اونهایی که بلد نیستی رو فقط علامت دار کن. وقتی 15 دقیقه به پایان رسید . دیگه ادامه نده و برو سراغ درس بعدی.

و همینطور تا درس زبان انگلیسی.

اگر برای هر درس نهایتا 15 دقیقه وقت بذاری در نهایت برای چهار درس کلا 1 ساعت یا 60 دقیقه زمان گذاشته ای.کل تایمی که برای دروس عمومی داشتیم 75 دقیقه بود.یک ساعت از ان رفت حالا 15 دقیقه وقت مانده است. برای صرف این پانزده دقیقه از ابتدا تمام سوالات علامتدار را بررسی میکنیم و هر کدام که به جواب رسیدیم پاسخ میدهیم.

ممکن است سوال شما داوطلب عزیز این باشد که چرا از همان ابتدا روی سوالات مشکل دار زمان هر درس را اختصاص ندهیم؟

دلیل اول اینکه اگر به سوالاتی برخورد کنید که سخت باشد و با وجود فکر کردن زیاد باز هم به جواب نرسیم باعث میشود  انرژی منفی  بگیرید و در ادامه انرژی لازم را برای پاسخگویی به مابقی سوالات نداشته باشید.و دلیل دوم اینکه در ابتدا ممکن است به خاطر استرس شدید جو کنکور یه سری سوالات هر چند ساده دشوار به نظر برسد و ذهن بتواند به خوبی سوال را تحلیل کند ولی با گذشت چند دقیقه راحتتر می توانید سوالات را تجزیه و تحلیل کنید.

تعداد سوالات کنکور

نحوه مدیریت زمان دروس تخصصی رشته تجربی  در کنکور سراسری

دروس تخصصی رشته تجربی در دو دفترچه به شما داوطلب عزیز داده میشود.

دفترچه اختصاصی اول شامل دروس زیست و ریاضی می باشد.زیست شامل 50 سوال در40 دقیقه و ریاضی شامل 30 سوال در 50 دقیقه است.

نحوه مدیریت زمان این دو درس این است که زیست را در 35 دقیقه تمام کنید  هر کدام از سوالات که بلد نیستید علامت دار کنید و تمرکز نکنید روی سوالات مشکل دار. بعد ازاتمام 35 دقیقه روی سوالات ریاضی زمان بگذارید و باز با علامت دار کردن سوالات نهایت تایمی که میگذاریم چهل دقیقه باشد.و در نهایت تایمی که میماند 15 دقیقه است.

و این 15 دقیقه هم صرف سوالات علامت دار از ابتدا سوالات میشود.و بعد از اتمام آن زمان دفترچه به همراه پاسخنامه تحویل مراقب داده میشود.

برای اطلاع از نحوه آموزش دروس اختصاصی توسط اساتید حرف آخر مانند تدریس زیست شناسی حرف آخر میتوانیداز موسسه حرف آخر و مشاوره رایگان آن بهره مند شوید و با شماره حرف آخر در ارتباط باشید. 09103225124

نحوه مدیریت زمان دروس اختصاصی  رشته ریاضی در کنکور سراسری

دروس اختصاصی  رشته ریاضی نیز دو دفترچه ای می باشد.

دفترچه اول مربوط به درس ریاضی (ریاضی ، حسابان، هندسه و گسسته و امار و احتمال و …)می باشد که مجموعا 50 تا سوال است و تایمی که میتوانید به سوالات پاسخ دهید مجموعا 80 دقیقه می باشد.برای مدیریت زمان این درس،زمانی که دفترچه سوالات ریاضی در اختیار شما قرار داده شد؛

اگر طوری پیش بروید که در نهایت برای هر سوال 90نهایتا ثانیه زمان بگذار و هر سوالی که فکر میکنید به تمرکز بیشتری نیاز دارد،را علامت دار کرده و از آن سوال رد شوید و به پاسخ دهی به سوالات بعدی بپردازید.اگر دقیقا به همین شکل جلو روید 70 دقیقه از زمان خود را صرف سوالاتی کردید که مدانید پاسخ درست به آن داده اید. حالا 10 دقیقه زمان برایتان مانده است؛که از ابتدا سوالات علامت دار را بررسی مکنید تا هر جا که رسیدید.

حال 80 دقیقه شما به اتمام رسیده و دفترچه سوال به همراه پاسخنامه را به مراقب تحویل میدهید و سوالات فیزیک و شیمی را در اختیار شما قرار می دهند.تعداد سوالات فیزیک 40 تا می باشد که 50 دقیقه تایم برای پاسخگویی داریم،و شیمی هم 30 سوال و 30 دقیقه زمان پاسخگویی دارد.سوال اول شما ممکن هست این باشد که اول پاسخگویی به کدام درس را در الویت قراردهیم؟

شماره تماس:  09103225124

در پاسخ باید عرض کنم حال دلت با هر کدام از دروس که بهتر هست،از همان درس شروع کن.چون انرژی بیشتری برای ادامه  خواهی داشت.در پاسخگویی به سوالات باز اگر سوالی برایت مشکل است،علامتدارش کن که در پایان دوباره به آن سوالات رجوع کنی،و از هر کدام از دروس نیز پنج دقیقه برای خودت زمان ذخیره کن که در پایان دواره بتوانب به سوالات علامتدار مراجعه کنی و در حد وقت وزمان وتوانایی بتوانی، پاسخ درست بدهی.

شما میتوانید با مشاوره رایگان حرف آخر به بهترین پکیج آموزشی کنکور دست پیدا کنید پس وقت را از دست ندهید و با شماره تماسی که درج نموده ایم تماس بگیرید تا اولین قدم برای موفقیت در کنکور را بردارید و هم چنین میتوانید پکیج رایگان حرف آخر را بدون قرعه کشی دریافت نمایید تا 20 درصد از آموزش را رایگان مشاهده نمایید و کمکی برای سبک مطالعه شما باشد.

 

نحوه مدیریت زمان  دروس اختصاصی رشته انسانی در کنکور سراسری

دروس اختصاصی رشته انسانی نیز دو دفترچه ای می باشد.

دفترچه اول شامل سوالات دروس اقتتصاد،با 15 سوال و 10 دقیقه زمان.

ادبیات اختصاصی شامل 30 سوال و 30 دقیقه زمان.

علوم اجتماعی با 20 سوال و 15 دقیقه زمان

و ریاضی با 20 سوال و 25 دقیقه زمان پاسخگویی میباشد.

برای مدیریت زمان این دروس از ابتدا فقط سوالاتی را پاسخ دهید که میدانید حتما درست پاسخ داده اید؛سوالاتی که فکر میکنید نیاز به تمرکز بالا دلرد را علامت دار کنید؛

با روش علامت دار کردن میتوانید چند دقیقه زمان برای خودتان دخیره کنید؛از درس اقتصاد 1 دقیقه،

از درس ادبیات 3 دقیقه ،از درس علوم اجتماعی 3 دقیقه و از درس ریاضی هم 3 دقیقه برای خودتان زمان دخیره کنید.که مجموعا 10 دقیقه زمان ذخیره شده دارید که از ابتدا براس سوالات علامتدار زمان میگذارید که البته پیشنهاد می شود درسی را در الویت قرار دهید که در آن قوی تر هستید،چون اینگونه است که میتوانیم بگوییم از زمان 10 دقیقه ی ذخیره شده ی خود به نحو احسن استفاده کرده اید.

حال دفترچه به همراه پاسخنامه را تحویل میدهید و دفترچه دوم که شامل دروس تاریخ با 30 سوال و 25 دقیقه زمان،جغرافیا 30 سوال و 25 دقیقه زمان،فلسفه 20 سوال و 20 دقیقه زمان پاسخگویی،عربی اختصاصی 20 سوال و 20 دقیقه زمان و روانشناسی 20 سوال و 15 دقیقه زمان پاسخگویی را دارا می باشد.

به ترتیب و از ابتدابه سوالات پاسخ می دهید،سوالاتی که برایتان مشکل است را علامت دار میکنید.

از درس تاریخ و جغرافیا وروانشناسی هر کدام 3 دقیقه ذخیره کنید،و از درس فلسفه و عربی اختصاصی هر کدام یک دقیقه ذخیره نمایید تا در پایان دوباره بتوانید سوالات علامتدار را بررسی کنید ،و ترجیحا درسی که در آن قوی تر هستید را در الویت قرار دهید.

هدف ما کمک و راهنمایی برای شما داوطلبان کنکوری میباشد و برای مطالعه مقاله بررسی داشگاه ها و رشته های آنها مانند دانشگاه علوم پزشکی تهران روی آن کلیک نمایید .

همچنین از بخش وبلاگ این سایت میتوانید تمامی مقاله های مرتبط مانند دانشگاه فرهنگیان و شرایط قبولی در دانشگاه فرهنگیان را مطالعه نمایید.

با تشکر از همراهی شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

Call Now Button