حرف آخر برترین موسسه کنکوری

تآثیر سهمیه در کنکور – انواع سهمیه در کنکور [آپدیت 1402]

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
تآثیر سهمیه در کنکور

تقریباً از زمانی‌که کنکور سراسری شکل گرفت موضوع سهمیه‌ها در این آزمون مطرح بود. تاثیر سهمیه در کنکور در واقعیت با هدف ایجاد فرصت رقابتی یکسان میان داوطلبانی که دسترسی محدودتری به امکانات آموزشی دارند مطرح‌ شده است. هرچند سال یک‌بار سهمیه‌های کنکور سراسری دستخوش تغییراتی شد و سهمیه‌های جدیدی به وجود آمد.

شماره تماس: 09103225124 – 02122039821

در نتایج آزمون سراسری امتیاز کل دروس برای هر شخص به‌صورت تراز مشخص می‌شود. درنهایت بر مبنای ترازی که کسب کرده‌اید رتبه در آزمون به شما تعلق می‌گیرد. هر داوطلب در کارنامه ۲ نوع رتبه دارد. *رتبه کشوری   *رتبه در سهمیه

در این مقاله سعی میکنیم اطلاعات کاملی در زمینه تآثیر سهمیه در کنکور را در اختیر شما قرار دهیم و شماره مشاوران حرف آخر را برای شما درج خواهیم کرد تا بتوانید به صورت تلفنی از مشاوره رایگان موسسه حرف آخر بهره مند شوید.

انواع سهمیه‌های کنکور سراسری

هنگامی‌که مراحل ثبت‌نام کنکور را انجام می‌دهید اگر شرایط برخورداری از سهمیه خاصی را داشته باشید آن مورد را فرم ثبت نام درج می‌کنید. هر کدام از سهمیه‌ها شرایط و قوانین مختص خود را دارند. سهمیه‌های کنکور سراسری شامل موارد زیر هستند

* سهمیه مناطق سیل‌زده

*سهمیه مناطق زلزله‌زده

*سهمیه مناطق محروم

*سهمیه ایثارگران ۵ درصد

* سهمیه ایثارگران 25 درصد

* سهمیه خانواده شهید

*سهمیه رزمندگان

*سهمیه بهیاران

* سهمی کارمندان

* سهمیه فرزندان اساتید عضو هیئت‌علمی دانشگاه‌ها

انواع سهمیه در کنکور

برای قبولی در دانشگاه های برتر کشور شما مجبور هستید تا از بهترین منبع آموزشی استفاده نمایید. منابع آموزشی میتواند شامل کلاس های خصوصی و کتاب و پکیج های آموزشی موسسات کنکوری باشد. ما شما را با آموزش موسسه کنکوری حرف آخر و ثبت نام در حرف آخر آشنا میکنیم تا بدانید سبک جدیدی از آموزش چه میزان میتواند شما در در قبولی در دانشگاه های برتر کشور یاری نماید.

موسسه حرف آخر با آموزش تصویری و شهودی سازی میتواند بهترین پکیج های آموزشی را در اختیار شما قرار دهد و همراه مشاورانی که کار پشتیبانی شما را انجام میدهند میتوانید بهترین نتیجه را بگیرید. برای دیدن اسامی مشاوران حرف آخر و مشاوران ارشد میتوانید روی آن کلیک نمایید تا مقاله آن را بخوانید.

شماره تماس:  09103225124

سهمیه مناطق در کنکور

مهم‌ترین و پرکاربردترین نوع سهمیه کنکور سراسری، سهمیه مناطق است که به ۳ نوع سهمیه منطقه ۱ ،  سهمیه منطقه ،۲ سهمیه منطقه ۳ دسته‌بندی می‌شود. دانش‌آموزانی که تحت پوشش سهمیه‌های دیگر نیستند مشمول سهمیه مناطق می‌شوند. سهمیه مناطق به همه داوطلبانی تعلق می گیرد که مشمول سهمیه های خانواده شهید، ایثارگران و جانبازان نیستند و بر طبق محل تحصیل سه سال آخر دبیرستان زیر مجموعه یکی از سهمیه های مناطق 1،2 یا 3 می شوند.

سهمیه مناطق یکی از مهم ترین و موثرترین انواع سهمیه های کنکور است که بیشترین تعداد متقاضیان را شامل می شود و بیش از 95 درصد شرکت کنندگان گروههای ریاضی، تجربی و انسانی و هنر و زبانهای خارجه از این فرصت بهره می برند.

نوع سهمیه بستگی به محل تحصیل داوطلب در مقطع متوسطه دارد، بنابراین هر داوطلب بر مبنای محلی که سه سال آخر مدرک دیپلم را در آن‌جا گذرانده ‌است شامل سهمیه یکی از مناطق سه‌گانه می‌شود.

این نوع سهمیه درمورد دانش‌آموزان نظام قدیم بر مبنای سال تحصیلی پیش‌دانشگاهی و ۲ سال آخر دبیرستان و در مورد فنی‌حرفه‌ای برمبنای محل تحصیل سال دوم و سوم دبیرستان یا هنرستان مشخص می‌شود.

نحوه تخصیص سهمیه مناطق

نحوه تخصیص سهمیه‌های مناطق به میزان ظرفیت پذیرش در  هر دانشگاه و به نسبت تعداد شرکت‌کنندگان در هر یک از مناطق بستگی دارد. به‌عبارتی با توجه به تعداد افراد شرکت‌کننده در هر کدام از مناطق درصدی از پذیرش آن رشته دانشگاهی به داوطلبان منطقه خاص تعلق می‌گیرد.

به‌عنوان نمونه در شرایطی که داوطلبان کنکور در منطقه ۲، ۵۰ درصد از همه داوطلبان گروه آزمایشی را به خود اختصاص دهند، پس در ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها نیز ۵۰ درصد به داوطلبان منطقه ۲ تعلق خواهد گرفت.

به بیان واضح‌تر داوطلبان هرکدام مناطق با رقبایی از منطقه خود بر سر ظرفیت پذیرش رقابت می‌کنند و فارغ از داوطلبان مناطق دیگر سنجیده می‌شوند. البته سهمیه بومی گزینشی با این شکل از سهمیه‌بندی متفاوت است. ناگفته نماند که سهمیه مناطق تنها برای شرکت‌کنندگان در آزمون دانشگاه‌های دولتی در نظر گرفته می‌شود.

برای داوطلبان دانشگاه آزاد چنین سهمیه‌ای اعمال نمی‌شود.

پیشنها ویژه : داوطلبانی که سهمیه دارند کافی است کمی در کنکور تلاش خود را انجام دهند تا به موفقیت خوبی برسند. برای اینکار کافی است خودتون رو با تیپ سوالات کنکور آشنا سازید حتی اگر تایم زیادی برای مطالعه ندارید. ما پکیج سوالات احتمالی کنکور حرف آخر را به شما معرفی میکنیم و همراه با سهمیه قطعا میتوانید وارد دانشگاه های برتر شوید برای دریافت راهنمایی بیشتر با تماس بگیرید.

بهترین سهمیه کنکور

سهمیه بومی‌گزینی چیست؟

سهمیه بومی‌گزینی یکی از سهمیه‌های مشخص‌شده برای کنکور سراسری در یک سری رشته‌هایی است که به‌طور معمول در تمام استان‌ها برای پذیرش دانشجو در نظر گرفته ‌شده است. به‌عبارتی سهمیه بومی‌گزینی برای جذب نیرو در استان‌ها تعیین ‌شده که از میان آن‌ها می‌توان به دانشگاه تربیت‌معلم و دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد.

در سهمیه بومی‌گزینی ناحیه‌ای به این صورت است که کد رشته محل مشخصی در یکی از استان‌های مربوط به یک ناحیه پذیرش دانشجو دارد. استان‌هایی که در مجاورت هم قرار دارند تشکیل یک ناحیه را می‌دهند و درکل ۹ ناحیه در کل کشور وجود دارد.

نحوه آشنایی با آموزشگاه حرف آخر

موسسه حرف آخر در همه سالها توانسته رتبه برترهای زیادی را در کنکور داشته باشد و علت این موفقیت نیز سبک خاص و جالبی از آموزش برای دانش آموزان و داوطلبان بوده است. تمامی دانش آموزان از پایه و از ابتدایی تا دبیرستان میتوانند آموزش این موسسه را داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره تماسی که در اختیارتان قرار دادیم تماس بگیرید. اما لازم به ذکر است که شما تا الان که این مقاله را میخوانید یک پیشنهاد خوبی برایتان خواهیم داشت و آن هم پکیج صفر تا رتبه حرف آخر میباشد.

شماره تماس:  09103225124

پکیج صفر تا رتبه حرف آخر یک پکیج آموزشی رایگان میباشد که 20% از آموزش میاحث کنکوری را در خود جای داده است و شما میتوانید بدون هیچ هزینه و شاید با یک هزینه پستی آن را دریافت نمایید.

اگر دانش آموزانی در پایه های مختلف دارید میتوانید با شماره تماسی که درج نموده ایم ارتباط بگیرید و نمونه آموزش آن سال ها را نیز دریافت نمایید.

شماره تماس : 09103225124

اهمیت آشنایی با تاثیر سهمیه در کنکور

داوطلبان کنکوری علاوه‌ بر برنامه‌ریزی‌های دقیق درسی و مطالعات اصولی حتما باید با تاثیر سهمیه در کنکور آشنا شوند چراکه در خیلی از موارد با مشخص کردن اهداف شان بر مبنای سهمیه‌های که شامل حال آن‌ها می‌شود، می‌توانند بهترین رشته و دانشگاه را انتخاب کرده و شانس موفقیت در آنها را بدست بیاورند.

داوطلبان عضو مجموعه بزرگ حرف‌ آخر این شانس بدست می‌آورند که با همراهی مشاوره حرف آخر به‌طور دقیق در جریان سهمیه‌های کنکور و مواردی از سهمیه که آن‌ها امکان برخورداری دارند اطلاع پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

Call Now Button