حرف آخر برترین موسسه کنکوری

معرفی رشته داروسازی به همراه مزایا و معایب [نسخه کامل]

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
معرفی رشته داروسازی

در اینجا بهترین توضیحات در مورد رشته داروسازی را در اختیار شما قرار خواهیم داد . یکی از مهم ترین عواملی که باعث می شود در رشته ای موفقیت حاصل شود علاقه شدید به آن رشته است. از این رو شناخت کافی در مورد رشته های تحصیلی و تصور روشنی از آینده آن به افراد کمک می کند مسیرهای دستیابی به آن را بهتر پیدا کنند. در فرصتی که در اختیار داریم می خواهیم با کمک مشاوران موسسه حرف آخر به معرفی و بررسی رشته داروسازی بپردازیم تا دانشجویان علوم تجربی با دید بازتری وارد این رشته شوند.

شماره تماس: 09103225124 – 02122039821

معرفی و بررسی رشته داروسازی

در رشته داروسازی به شناخت دقیقی از داروها از جنبه های مختلف فرمول شیمیایی، مکانیسم اثر، تاثیرات بالینی عوارض و میزان مواد سمی آنها پرداخته می شود. معمولا پزشکان برای اینکه تجویز درستی از داروها داشته باشند به طور مداوم با دکتر داروساز در ارتباط هستند تا در خصوص تاثیرات دارو و معرفی آن به بیمار اطمینان کافی حاصل کنند.

دانشجویانی که در این رشته تحصیل می کنند در طول دوره های داروشناسی انواع بیماری های مرتبط را هم مورد مطالعه قرار می دهند.

رشته داروسازی

آیا رشته داروسازی استعداد خاصی می طلبد؟

برخلاف تصور عمومی در این مورد که رشته داروسازی رابطه تنگاتنگی با رشته شیمی دارد اما در واقع این موضوع خیلی صادق نیست. یادگیری علم شیمی تنها به عنوان یادگیری دروس پایه و پیش نیازی برای تسلط بر دروس اختصاصی رشته داروسازی مورد توجه قرار دارد. شخصی که تحصیل در این رشته را انتخاب می کند باید بداند که در این رشته تحصیلی محفوظات ذهنی حرف اول را می زند. ما قصد داریم یکی از راه هایی که میتواند به شما کمک خوبی کند تا با سوالات کنکور تجربی آشنا شوید به شما معرفی نماییم: پکیج سوالات احتمالی کنکور حرف آخر میتواند کمک خوبی برای کنکور شما و موفقیت در کسب رشته داروسازی را داشته باشد و میتوانید اطلاعات کاملتری از این پکیج را دریافت نمایید و با شماره ای که در اختیارتان قرار دادیم تماس بگیرید.

شما باید بسیاری از نام ها، مکانیسم اثر داروها، تداخلات دارویی، عوارض، کاربرد و ساختار شیمیایی داروها را به طور دقیق به خاطر بسپارید. بنابراین فردی که وارد این رشته می شود بیشتر از استعدادهای ذاتی باید تلاش و پشتکار و قدرت تحلیل اطلاعات و به خاطر سپاری قوی داشته باشد.

همه اینها باز هم بر می گردد به میزان علاقه مندی به رشته داروسازی چرا که اگر علاقه وجود داشته باشد حفظ اطلاعات مربوط به آن هم لذت بخش تر خواهد شد.

داوطلبان کنکوری که قصد ورود در رشته داروسازی را دارند باید بهترین برنامه را برای کنکور خود داشته باشند. ما مشاوران حرف آخر را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید از مشاوره رایگان حرف آخر بهره مند شوید. برای اطلاع از نحوه آموزش و نوع پکیج های این موسسه با شماره تماس حرف آخر و مشاوران میتوانید در ارتباط باشید.

شماره تماس مشاوره : 09103225124 – 02122039821

لزوم معرفی و بررسی رشته داروسازی

خیلی مهم است که پیش از ورود به هر رشته ای از جمله داروسازی به طور دقیق بدانید که با چه موقعیت هایی روبرو خواهید شد. به عنوان نمونه دانشجوی رشته پزشکی باید کاملا آگاه باشد که در طی مراحل تحصیل باید دوره های تشریح جسد را بگذراند و در صورتی که قابلیت ها و ظرفیت روانی کافی نداشته باشد نمی تواند از پس این مراحل به خوبی برآید.

در مورد داروسازی هم این عوامل کاملا تاثیر گذار است هنگامی که به رشته وارد می شوید با دروسی مانند فارماکولوژی، دارو درمانی، کار آموزی در بیمارستان، آناتومی بدن، فارماسیتوتیکس و… مواجه خواهید شد و در کنار دروس اختصاصی و کار آموزی باید دروس پایه و عمومی را بگذرانید.

مدت زمان تحصیل در رشته داروسازی شامل دوره دکترای عمومی 5/5 تا 6 سال است و اغلب بعد از 12 ترم به اتمام می رسد.

برای رشته داروسازی درس زیست شناسی و بعد از آن درس شیمی را در اولویت خود قرار دهید.که در این باره نیز ما آموزش اساتید برای زیست حرف آخر و همچنین تدریس استاد علی سلوکی برای شیمی و استاد محمد همدانی را برای زیست شناسی به شما معرفی میکنیم.

معایب رشته داروسازی

گرایش های رشته داروسازی

داروسازی هم مانند خیلی از رشته های دیگر گرایشات گوناگونی مانند فارماکولوژی، داروسازی بالینی، سم شناسی، فارماسیوتیکس، شیمی دارویی و… دارد که متناسب با علاقه مندی می توانید به یکی از این شاخه ها ورود پیدا کنید. پس از اینکه تحصیل در این رشته را به پایان رساندید دوره طرح آغاز می شود که مدت زمان آن به شرایط و شهر و میزان برخورداری از امکانات رفاهی و یا محرومیت بستگی دارد.

این مدت زمان در شهرهای بزرگ و با امکانات مانند تهران از 24 ماه آغاز می شود و هر چقدر شهر محل اقامت محروم تر باشد طول دوره کمتر می شود و در حدود 21 ماه، 16 ماه و در موارد محرومیت شدید به 14 ماه می رسد.

شماره تماس مشاوره :  09103225124

آیا می توان رشته داروسازی را در خارج از کشور ادامه داد؟

در راستای معرفی و بررسی رشته داروسازی باید گفت که از جمله رشته های نابی است که تقاضا برای آن در تمام کشورهای دنیا وجود دارد و تحصیل خارج از کشور در این رشته نسبت به سایر رشته های علوم پزشکی ساده تر است. البته بسته به اینکه کدام کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنید، ویژگی های مورد نیاز مانند میزان تسلط بر زبان انگلیسی، سطح معدل، قبولی در آزمونی که کشور مورد نظر برپا می کند و شرکت در دوره های اختصاصی آن کشور متفاوت خواهد بود.

برای قبولی در کنکور طبیعتا باید بهترین آموزش را داشته باشید و شاید ناگزیر به استفاده از آموزش موسسات کنکوری و کلاس خصوصی باشید.ما در بین موسسات کنکوری پیشنهاد میکنیم از آموزش تصویری و شهودی سازی موسسه حرف آخر استفاده نمایید. شما میتوانید جهت آشنایی با موسسه حرف آخر از پکیج رایگان حرف آخر استفاده نمایید که آموزش اساتید را مشاهده نمایید.

از بین محصولات حرف آخر در فروشگاه حرف آخر میتوانید توضیحات بیشتری از محصولات و همچنین لیست قیمت محصولات حرف آخر  را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

Call Now Button