حرف آخر برترین موسسه کنکوری

معرفی رشته پزشکی و مزایا و معایب رشته پزشکی [کامل]

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
رشته پزشکی

این روزها مشتاقان ورود به رشته پزشکی در میان داوطلبان کنکور سراسری نسبت به گذشته افزایش چشمگیری داشته است.  شاید دلیل اصلی آن جایگاه ویژه اجتماعی و درآمد متفاوت پزشکان نسبت‌ به سایر فعالان کادر پزشکی باشد. به ‌همین دلیل شرکت‌کنندگان کنکور سراسری هدف‌گذاری خود را برای موفقیت روی رشته‌های دکترای عمومی همچون دندان‌پزشکی، پزشکی، داروسازی و دام‌پزشکی می‌گذارند.

شماره تماس: 02128425124 – 09103225124

تردیدی نیست که افراد برای پذیرش در رشته‌های پزشکی باید زحمات زیادی متحمل شوند. اما برای قبولی در این رشته‌ها علاقه و اشتیاق هم بسیار مهم و تاثیرگذار است. تعداد زیاد داوطلبان گروه تجربی شرکت‌کننده در کنکور سراسری و از سوی دیگر ظرفیت پذیرش محدود، باعث شده رقابت سنگینی برای قبولی در رشته‌های پزشکی ایجاد شود.

پیشنهاد ویژه:

ما قصد داریم شما را با یک پکیج مفید برای کنکور تجربی آشنا سازیم و آن هم پکیج سوالات احتمالی حرف آخر یا آزمون شبیه ساز کنکور میباشد که شما با حل تست های این پکیج که تطابق بالای 80درصدی با تیپ سوالات کنکور دارند میتوانید موفقیت زیادی در کنکور برای رشته پزشکی داشته باشید و حتما اطلاعاتی در مورد اهمیت این پکیج به دست آورید.

در اینجا سعی داریم نحوه موفقیت در کنکور و رسیدن به رشته پزشکی را همراه با معرفی بهترین پکیج آموزشی کنکور تجربی در اختیار شما قرار دهیم پس تا پایان با ما باشید و برای دریافت مشاوره کنکور نیز میتوانید با شماره تماس 09103225124 ارتباط بگیرید.ما آموزش اساتید حرف آخر و استاد محمد همدانی برای درس زیست شناسی را به شما معرفی میکنیم.

مزایا و معایب پزشکی

 قبولی در رشته پزشکی

خیلی از داوطلبان کنکور ادعا می کنند اولین و آخرین هدفشان در تلاش برای قبولی در آزمون، ورود به رشته پزشکی است. اما یکی از مشکلاتی که در این ‌میان بروز می‌کند، این است که گاهی افراد با دید باز و آگاهی کامل این رشته را انتخاب نمی‌کنند. صرفا به این دلیل که رشته پزشکی یکی از زمینه های تاپ گروه تجربی است به آن وارد می شوند. جایگاه اجتماعی و درآمدزایی گاهی آیتم های فریبنده ای هستند که افراد را ناخواسته وارد وادی ناشناخته ای می کنند. این گونه است  که بعضی دانشجویان با گذر چند سال احساس دلزدگی کرده و این رشته را رها می کنند.

شماره تماس: 02128425124 – 09103225124

افرادی هم هستند که تنها به این دلیل پزشکی را برمی گزینند که هدف اول تمام داوطلبان گروه تجربه است. در این فرصت کوتاه قصد داریم اطلاعات کلی در خصوص رشته پزشکی ارائه دهیم. تنها با داشتن اطلاعات و آگاهی های کامل است که می توان هدف روشن و مشخصی برای آینده انتخاب کرد.

موسسات کنکوری میتوانند شما در امر رسیدن به رشته پزشکی یاری نمایند موسسه حرف آخر برترین موسسه کنکوری در ایران میباشد که با استفاده روش تصویرسازی و شهودی سازی میتواند بهترین آموزش را در اختیار شما قرار دهد.

برای آشنایی بیشتر با موسسه حرف آخر میتوانید با شماره تماس حرف آخر ارتباط بگیرید و مشاوره رایگان نیز دریافت نمایید.

دوران تحصیل در رشته پزشکی

مسلما مانند هر پروژه کاری دیگر برای قبولی در رشته پزشکی باید برنامه‌ریزی دقیق داشته باشید. داشتن هدف‌های مشخص و چشم‌انداز کلی لازمه ورود به این مسیر شغلی است. برای اینکه رشته پزشکی را بیشتر بشناسیم، لازم است با مراحل تحصیل در این رشته که شامل ۴ دوره زیر است بیشتر آشنا شوید:

علوم پایه – فیزیوپاتولوژی – کارآموزی بالینی ( استاژری) – کارورزی بالینی اینترنی

قبولی در رشته پزشکی

دوره اولیه علوم پایه

نخستین دوره تحصیلی در پزشکی عمومی با دروس علوم پایه آغاز می‌شود. به ‌طور معمول این دوره در ۴ ترم دو ساله خلاصه می‌شود. در این پروسه دانشجویان پزشکی با مباحث ابتدایی و پایه‌ای پزشکی آشنا می‌شوند. همان ‌طور که به‌ نظر می‌آید دروس علوم پایه مجموعه‌ای از دروس تئوری است که دانشجویان در طی آن با مفاهیم اولیه رشته پزشکی آشنا می‌شوند.

دانشجویان در پایان این چهار ترم با گذراندن آزمون جامع، به دوره بعدی وارد میشوند.

شماره تماس: 02128425124 – 09103225124

فیزیوپاتولوژی دوره دوم پزشکی

دوره‌ دوم رشته پزشکی با عنوان فیزیوپاتولوژی حدود 6 ‌تا ۷ ترم دارد و به مدت یک‌سال زمان می برد. در این مرحله دانشجویان متون فیزیولوژی و فارماکولوژی را فرامی‌گیرند. در این مدت دانشجویان هر ماه امتحان می دهند. پس از گذراندن این مرحله دانشجو دید کاملی به ساختار بدن و انواع بیماری‌های آن خواهد داشت. دانشجویان با سپری کردن این دوران وارد فاز بیمارستان میشوند.

کارآموزی بالینی یا استاژری

مرحله آخر در دوران تحصیلی رشته پزشکی به ‌عنوان کارآموزی بالینی شناخته می‌شود. در این دوره دانشجویان در بازه زمانی دوساله و در طول ۴ تا ۵ ترم بیشتر اوقات خود را در بیمارستان می‌گذرانند. این بازه زمانی به ۲ بخش تئوری و عملی تقسیم می‌شود. در این بخش از تحصیل پزشکی دانشجویان تجربه کشیک شبانه را خواهند داشت و هر آنچه در دروس تئوری فراگرفته اند را به ‌طور عملی تجربه می کنند. دانشجویان بعد از گذراندن دوره استاژری خود را برای آزمون پیش کارورزی آماده می کنند.

قبولی در این آزمون به‌ منزله دریافت مجوز برای شروع به فعالیت در دوره کارآموزی بالینی است. کارآموزی بالینی شامل فعالیت در بخش‌های زیر است:

کودکان – چشم – بخش داخلی –  جراحی – گوش و حلق و بینی – بیماری‌های عفونی – بیماری‌های اعصاب- پوست – رادیولوژی – بخش زنان و زایمان

در اینجا میخواهیم شما را با یک منبع خوب کنکوری آشنا سازیم و بتوانید یک برنامه منسجم برای کنکور خود داشته باشید. موسسه حرف آخر برای شمایی که هیچ آشنایی با این مجموعه ندارید پکیج های رایگان را در  ابتدا در اختیار شما قرار میدهد و شما میتوانید به صورت رایگان 20 درصد از آموزش حرف آخر را مشاهده نمایید بدون اینکه در قرعه کشی حرف آخر شرکت کنید.

بررسی رشته پزشکی

شما کافی است با شماره تماس حرف آخر که در اختیار شما قرار دادیم تماس بگیرید و جهت دریافت 20درصد رایگان فقط یک هزینه پستی را متحمل شوید و این پکیج را دریافت نمایید و 2جلسه مشاوره رایگان حرف آخر جهت بازدهی بیشتر این پکیج در اختیار شما قرار میگیرد.

موسسه حرف آخر در خال حاضر جدیدترین سبک آموزش را با جدیدترین و به روزترین امکانات در اختیار شما قرار میدهد و اولین موسسه ای میباشد که میتوانید آموزش از راه دور و با سیستم vod حرف آخر و نسخه هیبریدی و هوش مصنوعی را تجربه نمایید. ما به شما پیشنهاد میکنیم حتما بسته های رایگان این مجموعه را جهت آشنایی دریافت نمایید.

گذراندن طرح پزشکی

دانشجویان رشته پزشکی پس‌ از به پایان رساندن دوره اینترنی یا کارورزی بالینی موظف به سپری کردن یک طرح خدمت اجباری هستند. این طرح برنامه ای دوساله است که در طی آن دانشجو به یکی از مناطق محروم اعزام شده و در این مدت به اهالی آن منطقه خاص خدمات درمانی ارائه می‌کند.

دوره علوم پایه از این لحاظ اهمیت زیادی دارد که دانشجویان با علوم و آناتومی پایه‌ای ساختار بدن و اجزای آن آشنا می‌شوند.

دانشجویان بعد از سپری کردن این دوره و قبولی در آزمون جامع به دوره فیزیوپاتولوژی راه پیدا می‌کنند.

رشته پزشکی برای چه افرادی مناسب است؟

همان‌طور که اشاره کردیم مهم‌ترین عامل در انتخاب رشته پزشکی انگیزه و اشتیاق واقعی برای امور درمانی است.  با اینکه این رشته تحصیلی به ‌طور کلی طولانی‌مدت و دشوار است، اما جنبه‌های مهم دیگری دارد که افراد پیش ‌از هر چیز باید پذیرش آن را داشته باشند. احتمال مواجهه با موقعیت‌های اورژانسی و صحنه‌های دلخراش و شیفت‌های طولانی از جمله شرایط ویژه‌ای هستند که دانشجویان در طول این دوره با آن سروکار دارند. دانش‌آموزانی که قصد ورود به دنیای پزشکی را دارند باید بدانند که این رشته جنبه‌های مثبت فراوانی دارد، اما در کنار آن محدودیت‌هایی برای خیلی از تفریحات آن‌ها به وجود می‌آورد.

چشم‌انداز شغلی در رشته پزشکی

معمولاً دانشجویان و دانش‌آموزان وقتی برای ورود به رشته پزشکی تصمیم جدی می‌گیرند، اولین سوالی که به ذهنشان می‌آید، این است که آینده شغلی پزشکی و میزان درآمدزایی آن چگونه است؟ پزشکان بعد از خاتمه تحصیل در بیمارستان‌ها و کلینیک‌های دولتی و خصوصی و مطب فعالیت می‌کنند و میزان درآمد پزشکان تا حد زیادی نسبت به محل خدمت، ساعات کاری و نحوه برخورد با بیمار متغیر است.

بدون شک پزشکان با شروع دوران کاری درآمد بالایی خواهند داشت. اما در طول دوران تحصیل ۷ یا 8 ‌ساله خود حقوق خاصی ندارند.

رتبه مورد نیاز برای پذیرش رشته پزشکی

یکی از سوالات مهم و پرتکرار برای داوطلبان کنکور سراسری این است که در میان رقابت شدید متقاضیان چه رتبه‌ای برای قبولی پزشکی لازم است؟ به‌ لحاظ استانداردهای پذیرش دانشجو در رشته پزشکی، کسب رتبه های زیر ۵۰۰ شرط قبولی در بهترین جایگاه های پزشکی در دانشگاه های ایران است. اما این رتبه نسبت‌ به سال کنکور و هر شهر و دانشگاه متفاوت خواهد بود.

برای آشنایی بیشتر با مجموعه حرف آخر و مشاوران حرف آخر میتوانید با تماس تلفنی سوالات خود را مطرح نمایید یا به آدرس حرف آخر واقع در میدان انقلاب مراجعه نمایید و از نزدیک ساز و کار این مجموعه را مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟