حرف آخر برترین موسسه کنکوری

معرفی و بررسی رشته مهندسی برق – مهندسی برق به درد میخوره ؟

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
مهندسی برق

در معرفی و بررسی رشته مهندسی برق مهم ترین توصیفی که می توان گفت این است که افرادی که به این رشته ورود پیدا می کنند باید در دروس محاسباتی مانند ریاضی و فیزیک استعداد خوبی داشته و ذهن تحلیلگری داشته باشند. خبر خوش اینکه مهندسی برق برای آن دسته افرادی که هوش محاسباتی دارند و از تحلیل مسائل ریاضی فیزیک لذت می برند انتخاب مناسبی خواهد بود.

شماره تماس: 09103225124 – 02122039821

البته این را هم باید اضافه کنیم دانش آموزانی که رشته مهندسی برق را انتخاب می کنند باید اطلاع داشته باشند که به یکی از دشوارترین رشته های دانشگاهی وارد می شوند. پس افرادی که تمایل دارند در انتخاب رشته شان این رشته را بگنجانند باید تلاش و پشتکار زیادی به کار گیرند.برای اینکار نیاز دارید تا یک منبع آموزشی خوب داشته باشید تا به عنوان ابزار دست شما بتواند کمک خوبی برای قبولی در این رشته را داشته باشید. در اینجا میخواهیم موسسه کنکوری حرف آخر را به شما معرفی کنیم تا بدانید چگونه باید یک آموزش کنکوری را شروع کنید تا بتوانید به رشته مهندسی برق دست یابید.

دروس پایه ای که در قبولی رشته مهندسی برق تاثیر دارند ( درمعرفی و بررسی رشته مهندسی برق)

همانطور که اشاره شد رشته مهندسی برق هوش ریاضی و استعدادهای ذاتی خاصی را می طلبد و در ضمن دانشجوی رشته مهندسی برق باید با علاقه مندی کامل به این رشته وارد شده باشد. رشته مهندسی برق نیازمند پایه ریاضیات و فیزیک قوی است. در برخی از دروس فیزیک دبیرستان پیش زمینه های از رشته برق مانند خازنها و مدارها وجود دارد که افراد می توانند با توجه به استعدادشان در این دروس تصمیم به انتخاب رشته برق بگیرند. هر چند که دروس تخصصی رشته برق بسیار گسترده تر و پیشرفته تر از مباحث دبیرستان است اما میزان علاقه مندی به این رشته در همان دوران دبیرستان مشخص می شود.

داوطلبان کنکوری که تمایل دارند به رشته مهندسی برق وارد شوند بهتر است در همین مراحل پیش از دانشگاه دروس مرتبط با رشته برق را جدی تر گرفته و در آزمایشات برق فیزیک مشارکت بیشتری نشان دهند.

آمادگی زمینه ای پیش از دانشگاه در مورد هر کدام از رشته های دانشگاهی بسیار اهمیت دارد. اینکه شما دید بازتری به رشته ای که به طور تخصصی برای آینده کاریتان انتخاب می کنید داشته باشید موجب می شود در شغل آینده موفق تر باشید. شما میتوانید از مشاوره رایگان حرف آخر و ارتباط با مشاوران حرف آخر نیز بهره مند شوید.

مهم ترین مسئله در انتخاب رشته تحصیلی تعیین اهداف بلند مدت است. یعنی پیش از هر چیز باید بدانید چرا رشته مهندسی برق را انتخاب می کنید؟ می خواهید وارد چه شغلی شوید؟ یا اصلا می دانید که برای رشته مهندسی برق چه فرصت های شغلی وجود دارد؟ و اگر پاسخ مثبت است خود را در آن جایگاه قرار داده و ببینید روحیاتتان با این سبک مشاغل جور است یا خیر؟

مهندسی برق

گرایش های مختلف رشته مهندسی برق

در ادامه معرفی و بررسی رشته مهندسی برق باید با انواع گرایش های این رشته آشنا شوید تا مطابق علایق شخصی تان به این رشته ورود پیدا کنید.

رشته برق 4 گرایش اصلی برق کنترل، برق مخابرات، برق الکترونیک و برق قدرت را شامل می شود. البته لازم به ذکر است که از چندین سال قبل بعضی از زیرشاخه های مهندسی برق به دلیل گستردگی زیاد از گرایش های اصلی جدا شدند. به عنوان نمونه رشته مهندسی پزشکی که زمانی یکی از گرایش های مهندسی برق محسوب می شد حالا مجزا شده و به طور مستقل ارائه می شود.

شماره تماس:  09103225124

در گرایش مخابرات همانطور که از نامش بر می آید سیستم های مخابراتی به صورت مغناطیسی و سیستمی بررسی می شود. در این شاخه روند انتقال اطلاعات و داده ها در سیستم های مختلف مخابرات مورد بررسی قرار می گیرد. در گرایش برق قدرت به تحلیل سیستم های انتقال و توزیع نیروی برق پرداخته می شود. به عبارت ساده تر می توان گفت یک مهندس برق قدرت باید بر نحوه انتقال و توزیع برق از نیروگاه تا بخش های مختلف شهر تسلط کامل داشته باشد.

عزیزان برای دریافت شماره تماس موسسه حرف آخر میتوانید با شماره 09103225124 تماس بگیرید و سوالات خودتون رو مطرح کنید. اگر قصد دارید که اولین قدم برای آموزش کنکوری را شروع کنید میتوانید شرایط ثبت نام  حرف آخر را جویا شوید و بتوانید هرچه زودتر یک آموزش کنکوری را شروع نمایید یا حتی الامکان از پکیج های رایگان حرف آخر استفاده کنید تا کمکی بهتون داشته باشه.

در گرایش کنترل افراد باید سیستم هایی را طراحی کنند که قابلیت کنترل و مهار سیستم های برق را با توجه به نیاز الکترونیکی هر محدوده مشخص داشته باشد و مشکلی در مسیر انتقال به وجود نیاید. در نهایت در توصیف رشته برق گرایش الکترونیک باید گفت این شاخه پل ارتباطی بین تمام گرایش های برق است که نیاز به اطلاعات کامل و همه جانبه ای از سیستم های برق و الکترونیک دارد.

شماره تماس:  09103225124

در گرایش الکترونیک بررسی و تحلیل طراحی و ساخت مدارهای الکترونیکی و مواجه شدن با چالش های مختلف رفع نقص های انتقال برق مد نظر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

Call Now Button