حرف آخر برترین موسسه کنکوری

کنکور 1402 چگونه برگزار میشود؟ | نحوه برگزاری کنکور 1402

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
کنکور سراسری 1402

براساس مصوباتی که در جلسه ۸۴۳ شورای ‌عالی انقلاب فرهنگی نوشته شد، تصمیم بر این شد که مطابق این مفاد، ضوابط پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی از سال 1402 با تغییراتی همراه باشد. بر این اساس مقرر شد نحوه برگزاری کنکور سراسری به ‌صورت دومرحله‌ای باشد.

شماره تماس: 09103225124 – 02122039821

کنکور ۱۴۰۲ چگونه برگزار می‌شود؟ سوالی است که اغلب خانواده‌ها و دانش‌آموزانی که قرار است در کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنند ذهنشان را درگیر کرده ‌است. این ابهام درست پس ‌از اخباری که از لزوم تصویب مصوبه‌های جدید مجلس در خصوص کنکور ۱۴۰2 مطرح شد، به وجود آمد. با توجه به گزارشات دبیر شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی سیاست‌ها و ضوابط سنجش و پذیرش متقاضیان متوسطه برای ورود به آموزش عالی در سال ۱۴۰2 با 5 تغییر مهم همراه خواهد بود.

موسسه حرف آخر به عنوان یکی از بهترین موسسات کنکوری قصد دارد در زمینه نحوه برگزاری کنکوری 1402 اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهد تا آشنایی نسبی با نحوه آزمون سراسری 1402 و نحوه مدیریت آن و تآثیر سوابق و معدل در موفقیت شما را داشته باشید.

شما میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه برگزاری کنکور 1402 میتوانید با شماره تماس حرف آخر ارتباط بگیرید و با مشاوران مجموعه حرف آخر به صورت تلفنی مشاوره دریافت نمایید برای اینکار میتوانید با شماره 09103225124 تماس بگیرید.

 

کنکور 1402

پاسخ به سوال کنکور ۱۴۰۲ چگونه برگزار می‌شود؟

در خصوص سوال ذهنی همه داوطلبان کنکور که کنکور ۱۴۰۲ چگونه برگزار می‌شود؟ باید گفت:

مهم‌ترین این تغییرات تاثیر ۶۰ درصدی سوابق تحصیلی در قبولی آزمون است. از این رو سهم آزمون سراسری در پذیرش تنها ۴۰ درصد خواهد بود. در اولویت‌بندی‌های بعدی تصمیم بر این شد که در کنکور سراسری تنها دروس اختصاصی مورد ارزیابی قرار گیرد و سنجش دروس عمومی بر مبنای سوابق تحصیلی انجام شود.

در مصوبه سوم شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در این ‌مورد اتفاق‌نظر حاصل شد که آزمون سنجش کنکور در ۲ مرحله در سال برگزار شود تا حجم سنگین اضطراب و استرس بر متقاضیان تا حدی کاهش پیدا کند. با این توصیف دانش‌آموزان هنگامی‌که در هر مرحله آزمون شرکت می‌کنند، این ترس را ندارند که این آزمون آخرین فرصت شان برای ورود به دانشگاه تا سال بعد است.

یکی از اتفاقات مثبت دیگری که در این تغییرات جدید به چشم می‌خورد، این است که دانش‌آموزانی که در کنکور سراسری ۱۴۰۲ شرکت می کنند، نتایج آزمون شان تا ۲ سال اعتبار دارد. بنابراین آن‌ها ۲ سال فرصت دارند تا از این نتایج برای قبولی در دانشگاه استفاده کنند.

برای دریافت مشاوره رایگان حرف آخر میتوانید با شماره تماس 09103225124 در همه تایم ها راهنمایی دریافت نمایید.

 پذیرش دانش‌آموزان از طریق معدل

مصوبه پنجم پذیرش دانش‌آموزان به این صورت است که دانشگاه‌های کشور برای پذیرش حد نصابی برای معدل در نظر می‌گیرند. بر این اساس مشخص می شود که هر دانشگاه تا چه سقفی از معدل را می‌پذیرد. در حقیقت دانشگاه‌های دولتی کشور می‌توانند حد نصاب مشخصی برای معادل تعیین کنند و اعلام کنند که تا چه معدلی پذیرش دارند. بنابراین در صورتی که معدل داوطلب از این میزان تعیین ‌شده پایین‌تر باشد، دانشگاه این اختیار را دارد که در مورد پذیرش داوطلب تصمیم بگیرد.

بهترین منبع برای کنکور 1402 چیست؟

همانطور که میدانید کنکور 1402 تقریبا تغییراتی را در خود احساس خواهد کرد و شما نیازمند این هستید که بیشترین تسلط را روی مباحث درسی داشته باشید.

کنکور1402 چگونه برگزار میشود

موسسه حرف آخر به عنوان اولین و تنهاترین موسسه در زمینه تصویرسازی و شهودی سازی میتوانید بهترین پکیج های آموزشی را در اختیار شما قرار دهد و همراه با مشاوران ارشد حرف آخر که به صورت 24 ساعته پشتیبانی شما را انجام میدهند نقش مهمی در موفقیت شما داشته باشند.

پکیج های آموزشی موسسه حرف آخر شامل دی وی دی آموزشی و کتاب میباشد که به عنوان پکیج های صفر تاصد و پروژه 6040 در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت و به عنوان بهترین منبع آموزشی میتواند داواطلبان کنکوری را کمک نماید.

پیشنهاد ویژه :

ما برای شما پیشنهاد ویژه ای داریم تا بتوانید با تیپ سوالات کنکور تجربی و ریاضی و انسانی آشنا شوید و موفقیت خوبی را کسب نمایید. پکیج سوالات احتمالی کنکور حرف آخر میتواند بهترین کمک و تیر خلاص برای کنکور را بزند پس حتما به دنبال کسب اطلاعاتی در مورد آن باشید و میتوانید با شماره ای که درج نمودیم تماس بگیرید.

شماره تماس: 09103225124

 هدف از روش‌های سنجش جدید در کنکور ۱۴۰۲

بر اساس اعلام دبیر شورای ‌عالی انقلاب فرهنگی، تغییرات و تصمیم‌گیری‌های جدید در کنکور 1402 با هدف دور کردن داوطلبان کنکور از فضای استرس‌زا و التهابی کنکور تک مرحله‌ای است. این دغدغه‌های مخرب به ‌ویژه درمورد رشته‌های پرطرف‌دار بسیار بیشتر مشاهده می‌شود. اما درحال‌حاضر با وجود چنین قوانین و مصوباتی، سنجش با عمق بیشتری انجام‌ شده و دانش‌آموزان با سوالاتی مشابه با آنچه در طول دوران تحصیل مواجه بودند و با همان کیفیت مورد سنجش قرار می‌گیرند.

با این توصیفات در پاسخ به سوال همگانی کنکور ۱۴۰۲ چگونه برگزار می‌شود؟ باید اذعان داشت که قرار است نحوه برگزاری کنکور تاثیرات مثبتی در قبولی دانشگاه داشته باشد و استرس دانش آموزان را کاهش دهد. حقیقت این است که دانش‌آموزان ۱۲ سال برای تحصیل تلاش و پشتکار به خرج می‌دهند. اما در نهایت یک آزمون تک مرحله‌ای برای ارزیابی این ‌همه سال تحصیل در عرض ۴ ساعت برگزار می‌شود که معیار مناسبی برای سنجش داوطلبان نخواهد بود. با اجرایی شدن طرح اعمال تأثیر ۶۰ درصدی سوابق تحصیلی و نقش 40 ‌درصدی آزمون، دانش‌آموزان با آرامش بیشتری برای موفقیت در دانشگاه برنامه‌ریزی می‌کنند.

در نتیجه خیالشان راحت است که اگر نتوانند قابلیت‌هایشان را به‌طور کامل در آزمون ثابت کنند، سوابق تحصیلی گویای سطح دانش و استعدادهای چندساله آن‌ها خواهد بود. به ‌این‌ترتیب توانایی‌های افراد در چند جنبه مختلف مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد. در نهایت آن‌هایی فرصت ورود به دانشگاه را پیدا می‌کند که استحقاقش را دارند.

 

برگزاری کنکور 1402

 تغییرات کنکور سراسری ۱۴۰۲

مرکز سنجش آموزش‌وپرورش اعلام کرده‌ است که از سال ۱۴۰۲ سوالات استاندارد شده در کنکور مورد سنجش قرار می‌گیرد. این تصمیم موجبات ارزیابی عادلانه‌تر داوطلبان را فراهم می‌کند. از سوی دیگر در رشته‌های دانشگاهی که تقاضای زیادی در آن‌ها وجود ندارد، بدون آزمون دانشجو پذیرش می شود. ناگفته نماند این مصوبه از سال ۱۴۰۲ اجرایی خواهد شد و برای کنکورهای 1400 و 1401 اعمال نخواهد شد.

کنکور ۱۴۰۲ چگونه برگزار می‌شود؟ تصمیماتی که قرار است از سال ۱۴۰۲ اجرایی شود، حاصل دو سال تحقیق و بررسی و بازبینی تجربیات موفق آموزشی در نقاط مختلف جهان دنیاست. این تصمیمات درنتیجه جلسات متعدد کارشناسی و توافق نظر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، وزارت آموزش‌وپرورش و وزارت علوم تحقیقات و فناوری تعیین شده و در پی بررسی نظرات کارشناسانه صاحب‌نظران سازمان سنجش آموزش کشور اتخاذ شده ‌است.

با مواردی که در خصوص موضوع کنکور ۱۴۰۲ چگونه برگزار می‌شود؟ بیان شد، آزمون سراسری ۱۴۰2 قطعا با تغییرات اساسی همراه خواهد بود و این‌طور که از گزارشات برمی‌آید، این کنکور در ۲ مرحله با فاصله‌ای حدود ۳۰ روز انجام می‌شود. بر اساس بیانات دبیر شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی تا کنون ۶ ماده در خصوص آزمون سراسری به تصویب درصد تغییر در آن ایجاد نخواهد شد مصوبات دیگر شورا در زمینه کنکور ۱۴۰۲ به تصویب رسیده است و تغییری در آنها ایجاد نمی شود.

مصوبات دیگر شورا در زمینه کنکور 1402در جلسات آتی شورای ‌عالی انقلاب فرهنگی روی ‌میز مذاکره قرار گرفته و در مورد آن‌ها تصمیم‌گیری خواهد شد.

کنکور ۱۴۰۲ چگونه برگزار می‌شود؟ در دوم تیرماه 1400 شورای‌عالی انقلاب فرهنگی سیاست‌های تازه‌ای را در مورد کنکور سراسری ۱۴۰2 تصویب کرد که تحولات بزرگی را به ‌دنبال خواهد داشت. در تأیید صحبت‌های دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی در کشور باید اذعان‌داشت: در صورتی ‌که کنکور به‌ طور کامل برداشته شود، دیگر عدالتی در ارزیابی و پذیرش داوطلبان نخواهد بود.

در حال حاضر با توجه به تصمیماتی که برای کنکور 1402 گرفته شده، کنکور به ذات خود همچنان پابرجاست. اما این‌بار شیوه برگزاری آن به‌صورت دوبار در سال خواهد بود که ارزیابی عادلانه‌تری بدنبال خواهد داشت.

بنابراین مسلماً میزان هیجان و نگرانی دانش‌آموزان خیلی کمتر شده و روی جوانب تحصیلی مانند امتحانات معمول سالانه تمرکز بیشتری خواهند داشت.

تاثیرگذاری مصوبات کنکور 1402

در مورد اصلی‌ترین مصوبه کنکور ۱۴۰۲ که به ‌موجب آن سهم آموزش‌وپرورش در زمینه سوابق تحصیلی ۶۰ درصد و سهم کنکور ۴۰ درصد می‌شود. این مصوبه با اجرای تاثیر ۶۰ درصدی سوابق تحصیلی، تنها درصورتی می‌تواند نتایج مثبت به‌همراه داشته باشد که: امنیت سوالات حس حفظ شود و سطح علمی سوالات بالا باشد. در غیر این ‌صورت رتبه‌های دانش‌آموزان نزدیک به‌ هم خواهد بود و بازهم رقابت اصلی به همان ۴۰ درصد کنکور سراسری برمی‌گردد.

 تاثیر معدل در کنکور 1402

تأثیر ۶۰ درصدی سوابق تحصیلی دانش‌آموزان مربوط به میانگین معدل ۳ سال آخر دبیرستان است. البته در مصوبه اخیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی تنها معدل سال آخر دبیرستان با اثر قطعی ۶۰ درصدی هم مطرح ‌شده است که این دو مصوبه اخیر با هم در تعارض هستند. باید تا تصمیم نهایی در این زمینه منتظر ماند.

امیدواریم که توضیحات کاملی را در اختیار شما قرار داده باشیم و با کنکوری 1402 بتوانید موفقیت خود را کسب نمایید اما برای آشنایی بیشتر با موسسه حرف آخر و نحوه ثبت نام در حرف آخر میتوانید به صورت تلفنی با مشاوران ارتباط بگیرید یا به صورت حضوری آدرس حرف آخر واقع در میدان انقلاب تهران مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

Call Now Button