حرف آخر برترین موسسه کنکوری

معرفی و بررسی رشته مهندسی عمران – مهندسی عمران خوبه ؟

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
بررسی مهندسی عمران

در معرفی و بررسی رشته مهندسی عمران خلاصه ترین توصیف این است که فارغ التحصیلان این رشته ماموریت طراحی فنی و ساخت سازه های ساختمانی در ابعاد و ظرفیت های گوناگون را بر عهده دارند. کسانی که وارد این رشته می شوند باید ذهن خلاق و مبتکری داشته باشند تا پیش از هر چیز سازه هدف را در ذهن شان به طور چند بعدی تصور کنند و برای چنین سازه ای نقشه ساختمانی بکشند.

شماره تماس: 09103225124 – 02122039821

معرفی و بررسی رشته مهندسی عمران

البته دامنه فعالیت رشته مهندسی عمران بسیار گسترده است و طراحی و ساخت برج ها، مجتمع های مسکونی، پل ها و جاده ها و حتی سازه های شیشه ای جدید و…. را در بر می گیرد. به عبارتی می توان گفت هر جا صحبت از ساخت وساز می شود پای یک مهندس عمران و معمار به میان می آید. ساختمانها و برج هایی که شهرها و مناطق مسکونی را شکل می دهند و تا سالیان سال به عنوان نماد زندگی شهر نشینی و روستانشینی باقی می مانند.

معرفی مهندسی عمران

البته تخصص کاری مهندسی عمران می تواند در شاخه ها و زمینه های متفاوتی نفوذ کند. به عنوان نمونه در رده های بالاتر این تخصص وارد طراحی و نظارت بر پروژه های بزرگ عمرانی مانند طراحی و ساخت سیستم های انرژی و آب رسانی، پل ها، جاده ها، سازه های منحصر به فرد معماری، مراکز خرید و اماکن سنتی مذهبی، اجرای پروژه های بنادر، راه آهن و فرودگاه را در بر می گیرد.

شماره تماس: 09103225124 – 02122039821

آیا میتوانم مهندسی عمران قبول شوم؟

عزیزان ما در اینجا قصد داریم به شما توصیه ای داشت باشیم و آن هم اینکه برای کنکور خود از یک منبع آموزشی خوبی استفاده کنید. موسسات کنکوری زیادی در طول سالهای اخیر در زمینه کنکور فعالیت داشته اند و موسسه کنکوری حرف آخر نیز یکی از آنها میباشد.

شما این را توجه داشته باشید که آموزش تشریحی دبیرستان به درد کنکور شما نخواهد خورد و باید آموزش کنکوری را شروع نمایید یعنی شما چیزی فراتر از واژه بلد بودن را در نظر بگیرید یعنی مسلط شدن . موسسات کنکوری کاری میکنند که شما روی مباحث درسی مسلط شوید نه اینکه فقط آنها را بلد باشید.

این موسسه آموزش خود را از پایه در اختیار داوطلبان قرار میدهد و سبک آموزش حرف آخر به صورت شهودی سازی و تصویر سازی میباشد و با نیم کره راست ذهن شما کار خواهد شد و بهترین سبک آموزش کنکوری را دارد.شما میتوانید با موسسه حرف آخر نیز آشنا شده و از طریق شماره تماس حرف آخر با این مجموع ارتباط داشته باشید و سوالات خود را مطرح نمایید.

موسسه آموزشی حرف آخر علاوه بر منبع ، مشاوره و برنامه در اختیار داوطلبان کنکری قرار میدهد و مشاوره رایگان حرف آخر نیز میتواند کمک خوبی برای شما در جهت آشنایی با آموزش کنکوری داشته باشد.

لزوم معرفی و بررسی رشته مهندسی عمران 

همانطور که می دانید با عبور از مرز کنکور مسیر فعالیت دانشجویان در زمینه های مختلف شکل می گیرد. این افراد از جامعه که نقش آینده سازان مملکت را ایفا می کنند باید چشم انداز دقیقی نسبت به رشته ای که به آن ورود پیدا می کنند داشته باشند. دانشجویان رشته ریاضی فیزیک معمولا جزء اولویت های انتخاب رشته مهندسی عمران را انتخاب می کنند. این رشته در دانشگاههای ملی کشور نیاز به کسب رتبه و درصدهای بالایی دارد.

شماره تماس: 09103225124

چرا رشته مهندسی عمران؟

در صورتی که معرفی و بررسی رشته مهندسی عمران پیش از ورود افراد به دانشگاه به طور کامل واشکافی شود دانش آموزان از سردرگمی انتخاب رشته در می آیند و متوجه می شوند چه هدفی دارند. مهندسان آینده باید بدانند با چه نوع محیط کاری سر و کار خواهند داشت و آیا می توانند خودشان را با آن فضا به خوبی تطبیق دهند. معمولا پروژه های ساختمانی که مهندسان عمران آن را به عهده می گیرند با بررسی زمین آماده برای ساخت و انجام محاسبات سازه آغاز می شود.

آنها پیش از شروع پروژه آزمایشاتی روی خاک انجام می دهند تا از میزان قدرت و تحمل زمین برای پروژه ساخت اطلاع پیدا کنند. در این روند نوع مصالح ساختمانی مورد نیاز مشخص می شود و در ضمن مهندس ساختمان تعیین می کند که پی ساختمان تا چه عمق و اندازه و با چه نوع مصالحی ساخته شود.

 یکی از بزرگترین مزایای رشته مهندسی عمران این است که افراد در این رشته حق انتخابهای بسیار زیادی دارند. این رشته بازار کار در شاخه های مختلفی مانند ساخت و ساز، معماری، مهندسی ژئوتکنیک، سازه های بخش حمل و نقل، ساخت سازه های زیردریایی، منابع آب و محیط زیست را شامل می شود. بنابراین افرادی که وارد این رشته می شوند باید از همان ابتدا گرایش های مختلف را زیر نظر داشته باشند تا بسته به روحیات و تخصص هایشان به زمینه کاری مناسبی در بخش آزاد یا دولتی وارد شوند.

مهندسان عمران ممکن است برای شرکت های دولتی یا نیمه دولتی به صورت استخدام رسمی یا پیمانی کار کنند و یا اینکه برای خودشان شرکت شخصی تاسیس کرده و پروژه های ساختمانی را به صورت آزاد بپذیرند. به هر حال معمولا مهندسان در رشته ها و گرایش های مختلف به خصوص در رشته مهندسی عمران و معماری بعد از فراغت از تحصیل بیکار نمی مانند. داشتن تخصص های تئوری و عملی در این رشته بسیار حائز اهمیت است.

از این رو دانشجویان به محض اینکه وارد این حیطه از مهندسی می شوند باید به دنبال کسب تجربیات عملی ساخت و ساز باشند و به تئوری های دانشگاهی اکتفا نکنند. موفق ترین دانشجویان در مسیر راه یابی به کسب و کار مناسب پس از خاتمه تحصیل آنهایی هستند که در طول دوران تحصیل به صورت پاره وقت در شرکت های ساختمانی فعالیت دارند.

در اینجا شما میتوانید با نمونه آموزش ها و پکیج های رایگان موسسه کنکوری حرف آخر مانند پکیج 5روز با حرف آخر آشنا شوید و برای دریافت نمونه آموزش های کنکوری رایگان میتوانید با شماره 09103225124 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

Call Now Button